YEKDER bünyesinde 21 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenen Gençlik Çalışmalarında Yaz Okulu Çalıştayı’nın sonuç raporu yayımlandı.

Yaz okulu çalışmalarına yönelik mevcut birikimi masaya yatırmak, bu alanda kalıcı, sürdürülebilir ve uzun vadeli çalışmaların ortaya konabilmesi için yapılabilecekleri tartışmaya açma hedefiyle gerçekleştirilen çalıştayın teması “Çocuklara ve Gençlere Yönelik Gerçekleştirilen Yaz Okulları: Mevcut Durum, Sorunlar, Çözüm Önerileri ve Gelecek Perspektifleri” olarak belirlenmiştir.

Bu bağlamda çalışmada “eğitim”, “etkinlik” ve “kurumsal yönetim ve organizasyon” alanlarına yönelik üç odak grupta katılımcılarla eş zamanlı oturumlar gerçekleştirildi. Her bir oturumda önce mevcut durum ve sorunlar ele alınırken ardından çözüm önerileri ve gelecek perspektifleri tartışıldı.

Gençlik Çalışmalarında Yaz Okulu Çalıştayı’nın sonuç raporu için 3 odak grupta ele alınan sorunlar ve çözüm önerileri başlıklara göre sınıflandırılmıştır. Benzer başlıklar altındaki sorunlar ve çözümler bir araya getirilmiş ve ortak sorunlardan biri tercih edilmiştir. Son olarak, bütün sorun ve çözüm önerileri bir arada sunularak elinizdeki rapor hazırlanmıştır

Çalıştay sonuç raporunun, yaz okulu uygulaması yapan kurumların çalışmalarına katkı sağlayacağı ümit edilmektedir.


Özellikler

ISBN: 978-605-71621-2-0

Sayfa Sayısı: 20

Kitap Ölçüleri: 16,5x23,5 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2022

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Raporlar

Grafik-Tasarım:

Ramazan Nurbaki

Katkıda Bulunanlar:

Uğur Özçelik

Eymen Yukarıpınar

Büşra Murat