YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, uzun yıllardır her Ramazan düzenlenen mukabele programını bu sene “Kur’ân Rehberliğinde Aile ve Toplum” konulu hasbihal çalışması ile zenginleştiriyor. Ramazan ayı boyunca okunan her bir cüz içinde yer alan aile ve toplum ile ilgili konularından biri seçilerek hasbihalinin yapıldığı programda, her gün farklı bir hocanın anlatımı dinleniyor. Önceki yıllarda ahlâki değerlerin ele alındığı programda bu yıl “farklı toplumlarda aile, güvenilir toplum, hoşgörü, miras hukuku, eşler arası muhabbet ve imtihan, evlat sevgisi, mehir” gibi kavramlara vurgu yapılacaktır.

Programın kıraat tilavetini Marmara Üniversitesi Kıraat İlmi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Hidayet Ayan gerçekleştirecektir. 

Asiye Ergün, Ayşe Elif Apuhan Yalçınkaya, Ayşe Esra Şahyar, Ayşe Nur Özkan, Ayşe Öztürk, Ayşe Şener, Ayşenur Kapusuz, Banu Gürer, Betül Şatır, Emine Keskiner, Fatma Çetin, Gülsüm Pehlivan Ağırakça, Hayrunnisa İstekli, Henim Demirhan, Meral Günel, Merve Özaykal, Merve Safa Likoğlu, Nimet Yılmaz, Rahile Kızılkaya Yılmaz, Şule Saraç, Zehra Işık hocalarımızın katkı sunacağı program, Kur'an tilavetinin ardından Ayşe Elif Apuhan Yalçınkaya’nın “Güvenilir Toplum ve Güvenilir Aile” başlıklı sohbeti ile Ramazan'ın ilk günü 11 Mart Pazartesi günü başlayacaktır. 


Program Detayları:

  • Program Ramazan ayı boyunca her gün 11.00-13.00 saatlerinde gerçekleştirilecektir.
  • Başlangıç tarihi: 11 Mart Pazartesi
  • Katılım ücretsizdir.
  • Hanımlara yöneliktir.
  • Program çevrimiçi olarak Zoom platformunda yürütülecektir.
  • Duyuruları takip için form sonunda yer alan WhatsApp grubuna girmeniz gerekmektedir. Zoom linki grupta paylaşılacaktır.