Programın Amacı:

Öğretmen Atölyeleri sahada görev alan eğitimci ve eğitimci adaylarının mesleki gelişimlerine katkı sunmayı, katılımcıların özgün ve nitelikli çalışmalar yapabilecek düzeyde fikir edinmesini ve beceriler kazanmasını amaçlamaktadır. 

Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan “Çizginin Peşinde” temalı atölyelerin ilki olan “Çocuk Resimlerinin Yorumlanması” atölyesi Muhammed Öztabak tarafından gerçekleştirilecektir. Atölye kapsamında çocuk resimlerinin nasıl yorumlanması gerektiği üzerinde durularak çocukların dünyasına adım atılması hedeflenmektedir.

Sümeyra Turanalp tarafından gerçekleştirilecek olan “Çocuk Merkezli Animasyon” atölyesinde sanatın hayata, hayatın sanata ayna olduğu animasyon sanatına çocuk merkezli bir bakış gerçekleştirilecektir.

Nur Dombaycı tarafından gerçekleştirilecek olan “Karakter Tasarımı ” atölyesi kapsamında öğretmenler için dersi kolaylaştıracak çizimler üzerinde durulacaktır.

Ubeydullah Taş tarafından gerçekleştirilecek olan “Eğitimde Canva Kullanımı” atölyesi kapmasında öğretmenlerin poster hazırlamak, soru kartları tasarlamak, fanzinler ve dergiler oluşturmak, ortak çalışmalar üzerinde düzeltmeler yapmak gibi birçok ihtiyacını karşılamak üzere Canva programının nasıl kullanılacağına dair bir anlatım gerçekleştirilecektir.

Katılım ve başvuru detayları:

  • Program, 14 Ocak 2023 tarihinde (1 gün) gerçekleştirilecektir.
  • Atölyeler 10:00-11:30 / 11.45-13:15 / 14:00 -15:30 / 15:45-17:15 saatleri arasında yapılacaktır.
  • Katılım belgesi verilecektir.
  • Kontenjan sınırlıdır.

Program Tarihi: 14 Ocak 2023 Cumartesi
Program Yeri: Zoom (Çevrimiçi)
Ders Saati: 90 Dakika 
Atölye Ücreti: 250 TL'dir.

Kayıt için tıklayınız

Ekip

Selvinaz Taşdemir

Selvinaz Taşdemir