YEKDER Çevrimiçi Seminerlerde çarşamba akşamı Uzman Kütüphaneci Ayşe Kasap ile “Evvel Zaman İçinde Çocuk Dergileri” üzerine konuşacağız.

Geçmiş ile gelecek arasındaki köprüyü oluşturan yapı taşlarından kitap ve dergilerin gün yüzüne çıkarılması, geçmişimize olduğu kadar bugünümüze ve yarınımıza da ışık tutar. Yüzyılı aşkın süredir kütüphane raflarında araştırılmayı bekleyen edebî ve kültürel mirasımız olan dergilerin bir değer olarak hak ettiği  yerlere ulaşması gerekir.

Çocukları hayata hazırlama, eğitimlerine katkı sağlama, sosyal ve kültürel gelişmelere olduğu kadar, ülke ve dünya olaylarını anlama ve algılamalarına yardımcı olması yanında, okumayı teşvik etme, bilginin önemini kavrama konularında da yol gösterici olan çocuk dergileri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştireceğimiz seminerimize çocuk yayıncılığı, dergi arşivciliği ve edebiyat alanlarına ilgili olan herkesi bekliyoruz.

 

Tarih: 11 Ocak 2023 Çarşamba

Saat: 20.00 

  • Katılım ücretsizdir.
  • Seminer çevrimiçi olarak Zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Kayıt olduktan sonra Zoom linki sizinle SMS ile paylaşılacaktır.
  • Kontenjan sınırlıdır.

Kayıt için tıklayınız

Ekip

Ayşe Kasap

Ayşe Kasap