YEKDER Çevrimiçi Seminerlerde çarşamba akşamı Dr. Necdet Subaşı'nın sunumu ile “Gizli Müfredat” konulu semineri dinleyeceğiz.

Gizli müfredat, herhangi bir eğitsel suruçta açık olarak okutulmayan, ders kitaplarında yer almayan konuları içeren bir müfredat türü. Örtük ya da saklı müfredat adlarıyla da bilinen gizli müfredat aslında açık müfredat dışında öğrenciye ulaşan hemen her şeyi kapsayan bir bilgi zemini olarak dikkat çeker. Bu bağlamda öğretmenin öğrenciye söz verme şeklinden hitap biçimine, ona yardımcı olma şeklinden onu muhatap alma ya da takdir etmeye kadar neredeyse hemen her konuda karşımıza çıkan besleyici ve geliştirici bir eğitim müfredatı.

Bu sunumda verili eğitim sistemimiz üzerinden gizli müfredatın fonksiyonel analizi yapılacaktır. Böylece açık müfredatın daralttığı ya da gerdiği bağlamların gizli müfredat aracılığıyla nasıl da beklenmedik hamlelere fırsat verebileceğini ele alacağız.

Tarih: 30 Kasım 2022 Çarşamba
Saat: 20.00

  • Katılım ücretsizdir.
  • Seminer çevrimiçi olarak Zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Kayıt olduktan sonra Zoom linki sizinle SMS ile paylaşılacaktır.
  • Kontenjan sınırlıdır.

Kayıt için tıklayınız

Ekip

Necdet Subaşı

Necdet Subaşı

Eğitimci-Yazar