Yekder Bülten

Ocak 2022

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Kayıtları Başladı!

7 Şubat-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 2022 bahar dönemi İnsan ve Toplum İlm-i Hali eğitim programının duyurusu yapıldı. “Dijital Çağda Medya ve İnsan”, “Aile İlmihali”, “İnsanın Psikolojik Gelişim Süreçlerinde Din” seminerlerinden oluşan programda bu dönem “Medya Bağımlılığı” konusunda özel bir içeriğe de yer verilecek.

Detaylı Bilgi

YEKDER’den Dekan Prof. Dr. Ramazan Muslu’ya Ziyaret

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Türkan ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Fatih Sağlam, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Muslu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Dekan Yardımcısı ve aynı zaman Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Temel’de yer aldı.

Detaylı Bilgi

8-14 Yaş EGP 2021 Güz Dönemi Tamamlandı

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde 10 hafta boyunca sürdürülen “8-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP)”, 17 ders başlığı ile tamamlandı. Çocuklar eğitimlerine dair değerler eğitimi ve dinî bilgiler alanında eğitim veren öğretmenlere ve öğretmen adaylarına sunulan bir destek programı olan EGP, katılımcılara sadece bilgisi ile değil aynı zamanda yaşayışı, karakteri ve ruhuyla önder öğretmenlerin yetişmesine katkı sağladı.

Detaylı Bilgi

Marifet Okulu Öğrencileri Yeni Yıla Etkinliklerle Başladı

Marifetli ortaokul öğrenci gruplarımız Ortaköy keşfine çıkarken, lise öğrenci gruplarımız ise Çocuk Eğitimleri Koordinatörü Hamza Taha Baba ile “Toplum ve Ben” teması kapsamında interaktif bir seminer dinledi.

Detaylı Bilgi