Yekder Bülten

Eylül 2021

YEKDER Yeni Sezona Açılış Konferansı ile Başlayacak!

YEKDER 2021-2022 sezonunu Dr. İbrahim Zeyd Gerçik’in “İnsana Tutunmak” başlıklı konferansı ile açıyor. 9 Ekim Cumartesi günü 19.30’da başlayacak program ilişki yönetiminin omurgası olan güven ve sevgi değerlerine odaklanacaktır. İlgi duyan herkesin katılımına açık olan program Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi

Gençler Hazır Mısınız? Marifet Okulu Başlıyor

Şahsiyet gelişimini desteklemeyi, bağımsız bir kimlik ve üretken bir kişilik sahibi olmalarını hedeflediğimiz, uzun yıllardır deneyimli eğitmenler eşliğinde özgün içeriği ve dinamik programlarıyla devam eden YEKDER Marifet Okulu ortaokul ve lise 2021-2022 yeni dönem kayıt başvuruları başladı.

Detaylı Bilgi

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli ile bireyler uzun bir yolculuğa çıkıyor

“Aile dünyaya açılan kapıdır” ilkesiyle katılımcılarında günün ve geleceğin dünyasına dair farkındalık geliştirmeyi hedefleyen programın önceki dönemlerde pandemi dolayısıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen seminerleri yeni dönem itibariyle hem çevrimiçi hem yüz yüze katılıma açık biçimde devam ediyor.

Detaylı Bilgi

İslam Eğitimi Okumaları yeni müzakerelerle devam ediyor

Doç. Dr. Emine Keskiner ve Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen okuma grubunda Muhammed Kutub’un, İslami Eğitim Metodu eseri okunduktan sonra İhvân-ı Müslimîn’in İslam eğitimi hakkındaki görüşleri değerlendirildi.

Detaylı Bilgi

Derya Öncü Eğitim Kurumları’ndan YEKDER’e ziyaret

Derya Öncü Eğitim Kurumları Genel Müdürü Gökhan Melikoğlu ve beraberindeki heyet, kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi aldı.

Detaylı Bilgi

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz, Mutlu Şirinler Anaokulu’na ziyarette bulundu

Çocuk Eğitimleri Komisyon Başkanımız Elif Konar Özkan, Koordinatörümüz Ayşe Öztürk ve komisyon üyeleri, Mutlu Şirinler Anaokulu Müdiresi ve aynı zamanda YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyon üyesi Hülya Deniz’i ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

ADEP eğitimcilerimizden Ramazan Gürel ve Emine Keskiner ziyaret edildi

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Başkanımız Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça ile Yetişkin Eğitimleri Koordinatörümüz Büşra Murat, Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) eğitimcilerinden Doç. Dr. Ramazan Gürel'i ve Doç. Dr. Emine Keskiner'i ziyaret etti.

Detaylı Bilgi