Yekder Bülten

Temmuz 2021

Din Eğitiminde Alternatif Yöntemler - Yaz Atölyeleri Tamamlandı!

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde beş günlük yaz dönemine özel “Din Eğitiminde Alternatif Yöntemler” temasıyla Yaz Atölyeleri gerçekleştirildi. Okulöncesi, çocuk, genç ve yetişkin eğitimleri alanında görev yapan öğretmen ve öğretmen adaylarının mesleki gelişimlerine katkı sunmak adına hazırlanan yaz atölyeleri programın bir kısmı çevrimiçi, bir kısmı yüz yüze, bir kısmı da hibrit (çevrimiçi/yüz yüze) yöntemle düzenlendi.

Detaylı Bilgi

Yeni Döneme Yeni Vizyon!

Geçmişin tecrübesi, bugünün enerjisi ve yarının umuduyla yeni bir safhaya adım atan YEKDER, kurumsal devamlılıktan ödün vermeden oluşturacağı yeni bir vizyonla, YEKDER’i ulusal ve uluslararası alanda daha ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyor.

Detaylı Bilgi

2018-2021 Faaliyet Raporu Yayınlandı

YEKDER olarak, kurulduğumuz günden bu yana “çocuk”, “genç”, “yetişkin” ve “eğitimci”lere yönelik özgün eğitim programları, yayınlar ve materyaller geliştiriyor, uyguluyor ve modelliyoruz. Uzun yıllara yayılan saha tecrübemiz ve yaygın uygulama deneyimimizi, akademik birikimin sağladığı teorik yaklaşımla bütünleştiren YEKDER, üç yıllık özet faaliyet raporunu yayınladı.

Detaylı Bilgi

KURUMSAL ZİYARETLER

Kerim Öztürk'e Teşekkür Ziyareti

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Türkan ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, haziran ayında gerçekleştirilen 8. Genel Kurulu programımızda verdiği katkılardan dolayı Büyük Çamlıca Camii Baş İmam-Hatibi Kerim Öztürk'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Detaylı Bilgi

Evrensel Değerler Derneği’ne Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Türkan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Elif Konar Özkan, Fatma Ekinci ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Evrensel Değerler Derneği Başkanı Ayhan Küçük'ü ziyaret etti. Görüşmede Evrensel Değerler Derneği yöneticileri Celalettin Cingöz, Adem Yılmaz ve yazar Kemal Kahraman da yer aldı.

Detaylı Bilgi

Ak Rida Okulları Çamlıca Şubesi'ne Ziyaret

YEKDER bünyesinde uzun yıllardır devam eden çocuk eğitimleri ve eğitici eğitimleri özelinde Genel Sekreterimiz Yasin Aydın ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörümüz Ayşe Öztürk, Özel Ak Rida Okulları Çamlıca Şubesi Genel Müdiresi Medine Münevver’e ziyarette bulundu.

Detaylı Bilgi