Yekder Bülten

Mart 2021

DAVETLİSİNİZ!

YEKDER, "Okul Öncesi Eğitimde Adab Sempozyumu" ile alana dair bir ilke daha imza atıyor. Zengin eğitim içeriği ve alanında uzman eğitimci kadrosuyla gerçekleşecek olan sempozyum, dört panel semineri ve 24 atölyeden oluşuyor. Panel program 3 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 10:00'da YEKDER resmi YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacaktır.

Detaylı Bilgi

MART AYI FAALİYETLERİMİZ

Çocuk Eğitimleri Komisyonu Bahar Dönemi Toplantısını Gerçekleştirdi!

Okul öncesi dönem ve ilkokulda din eğitimi ihtiyacını karşılamak üzere özgün, kaliteli, mahiyeti ve uygulanışı itibariyle eğlenceli din eğitimi programı geliştiren YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu üyeleri, bahar dönemi toplantısını gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

İnsana Ve Topluma Dair Her Şey, İnsan ve Toplum İlm-i Hâli’nde!

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” eğitim programının yedinci haftası tamamlandı. Psikoloji, sağlık, medya ve kültür alanlarındaki dört farklı konu başlığı ile eğitimler devam ediyor.

Detaylı Bilgi

Ebeveynler, “Ailede Din Eğitimi” Konusunda Yetkinleşiyor!

2021 Bahar Dönemi Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) seminerlerinin sekizinci haftası tamamlandı. Programda bu ay; Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça ile “Çocukların İman Gelişimini Nasıl Destekleyebiliriz?”, Dr. Ramazan Gürel ile “Çocukların İbadete Teşviki ve İbadet Alışkanlığının Kazandırılması” ve Ayşe Öztürk ile “Çocukların Kur’ân-ı Kerim Eğitimine Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” konu başlıkları sunuldu.

Detaylı Bilgi

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 No’lu Şubesinden YEKDER’e Ziyaret

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş, Üsküdar Sultantepe Temsilcisi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, Ortaokulu Müdürü Semih Durmuş, Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu Müdürü Muhammet Fatih Aydemir ve TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu Müdürü Yasin Çelik, YEKDER’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Detaylı Bilgi

Yayın Çalışmaları Kapsamında Ziyaretlerimiz Devam Ediyor

YEKDER Yayınları bünyesinde Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından hazırlanan “Okul Öncesi Adab Okulu Seti”nin tanıtım çalışmaları kapsamında birçok kurum ziyareti gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

Başkanımız Sedat Özgür, KİM Vakfını Ziyaret Etti

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, KİM Kültürlerarası İletişim Merkezi Vakfı (Cross Cultural Center) Başkanı Mustafa Karaca ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Özkan'ı ziyaret etti.

Detaylı Bilgi