Yekder Bülten

Aralık 2020

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Almanya’da Modellendi

YEKDER, TDV KAGEM ve Köln Din Hizmetleri Ataşeliği işbirliği ile dijital platfromda düzenlenen ADEP, Almanya’da görev yapan 31 din görevlisi modelleme çalışmasına katıldı. Sekiz gün süren eğitim programında aday eğitimciler, Almanya’daki ailelerin sosyal, kültürel ve psikolojik durumu hakkında analiz etme ve çözüm üretme bakış açısını kazandı.

Detaylı Bilgi

İlmihal Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler Kitabı Okuyucularıyla Buluşuyor

YEKDER Yayınları tarafından yayımlanan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının ikinci serisi olan “İlmihal Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabı çok yakında okuyucularıyla buluşacak.

Detaylı Bilgi

Din Eğitiminde Nitelikli Soru Hazırlama Atölye Çalışması Yapıldı

Eğitimciliğini Sedat Özgür'ün yaptığı “Din Eğitiminde Nitelikli Soru Hazırlama” atölyesi, ortaokul ve lisede din eğitimi alanında öğretmenlik yapan 33 katılımcı ile gerçekleştirildi. Alternatif ölçme yöntemlerinin dini derslerdeki kullanımını, taksonomi düzeylerine göre hatırlama-anlama, uygulama ve kavrama düzeyinde çoktan seçmeli soru yazımı ve örnek uygulamaları yapıldı.

Detaylı Bilgi

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli, “Aile” Temalı Seminerleriyle Devam Ediyor

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından geliştirilen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı ile bireyler kişisel ve toplumsal farkındalığını arttırarak “aile” oluşumunu güçlendiriyor. 10 haftalık Güz ve Bahar dönemi seminerlerinde psikoloji, sağlık, tarih, medya gibi pek çok konu, eğitimcilerimiz tarafından ailelerin gündemine taşınıyor.

Detaylı Bilgi

Eğitimi Keyifli Hale Getiren Dört Oturumluk Atölye Programı Gerçekleştirildi

Eğitimciliğini Ayşe Öztürk ve Ruşen Yavuz'un yaptığı “Eğitimde Teknolojik Uygulamalar” atölyesi, yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi gördü. Din eğitimi alanında görev yapan öğretmenlerin yanı sıra farklı branşlarda öğretmenlik yapan 88 eğitimci ile atölye çalışması gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi