Yekder Bülten

Temmuz 2020

55 Farklı Şehirden 370 Katılımcı Ile Ailede Din Eğitimi Programı Düzenlendi!

“Ailede Din Eğitimi Programı”nı tüm Türkiye’ye ulaştırıyoruz. Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülmekte olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Anadolu’nun farklı şehirlerinden gelen yoğun talep üzerine ADEP online yaz dönemi programını başlattık. Ebeveynlerin, çocuklarına yönelik inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine dair yapabilecekleri çalışmalar konusunda uygulamalı bir din eğitimini sunan ADEP programı, 10 seminer şeklinde farklı konu ve konuklarla 6-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

20 Şehirden 80 Eğitimci EGP'de Buluştu

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde yaz dönemine özel olarak düzenlenen dört günlük “Online Eğitimci Geliştirme Programı (EGP)”, Türkiye’nin farklı bölgelerinden katılım gösteren 80 eğitimci ile tamamlandı. Online eğitim sürecinde dinî bilgiler derslerinde öğrenciye ulaşmanın birçok yöntem ve tekniklerinin uygulamalı olarak sunulduğu programda 20 şehirden 80 eğitimci katıldı. Sahada görülen ihtiyaç üzerine öğretmenlere bilgi, beceri, vizyon kazandıran EGP online yaz programında 10 farklı eğitim konusu ele alındı.

Detaylı Bilgi

ADEP Modelleme Çalışmaları İle Yaygınlık Kazanıyor!

ADEP Eğitici Eğitimlerimize katılım gösteren 49 diyanet personeli, ADEP seminerlerini görev aldıkları kurumlarda online olarak uygulamaya başladı. YEKDER, İstanbul İl Müftülüğü ve TDV KAGEM İstanbul Şubesi işbirliği ile geçtiğimiz eylül ayında Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışması eğitimleri düzenlendi. YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanan “ADEP Eğitici Eğitimleri” programına Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan 49 Kur’an Kursu Öğreticisi ve vaiz(e) katılım gösterdi.

Detaylı Bilgi

İslam Eğitimi Okumaları Müzakere Grubunda Dr. Şeyda Öztürk Ağırlandı!

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde haftalık periyotlarla online olarak sürdürülen İslam Eğitimi Okumaları müzakere çalışmasında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Şeyda Öztürk ağırlandı. Geçtiğimiz haftalarda Mevlana Celaleddin Rumi’nin eğitim geçmişi ve İslam eğitimine yaklaşımını ele alan katılımcılar, sonraki çalışmada Öztürk’e sorularını sorarak konu hakkında spesifik bilgiler edindi.

Detaylı Bilgi

MEDYA ÇALIŞMALARIMIZ

21. Yüzyılda Dijital Çağ-Sivil Din Eğitimi Çalışmaları

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, TRT Radyo 1'e konuk olarak "Vesair" programında sivil din eğitimi çalışmaları hakkında konuştu.

Detaylı Bilgi

Ebeveynler önce kendi gelişimlerine yatırım yaparak çocuklarına model olmalı!

YEKDER Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça, toplumsal konulara değinerek gündeme dair Yeni Şafak'a konuştu.

Detaylı Bilgi

Din Eğitiminde Ebeveyn Tutumları ve İletişim

YEKDER Yönetim Kurulu Üyemiz Elif Konar Özkan, TRT Radyo 1'e konuk olarak "Gün Ötesi" programında din eğitimi bağlamında aile rolünü değerlendirdi.

Detaylı Bilgi