YEKDER Bülten

Nisan 2020

YEKDER, Ramazan Etkinlikleriyle Evleri Şenlendiriyor!

YEKDER, kültürel geçmişimizde çok özel bir yere sahip olan "Ramazan Etkinlikleri" ile çocukların zihninde de güzel anılar bırakmak ve yetişkinleri çocukluğunun ramazanlarına götürmek üzere yeni bir program gerçekleştiriyor. YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi M. Fatih Sağlam’ın moderatörlüğü ile evlere taşınan program, her Çarşamba 16.30’da YEKDER resmi Instagram hesabından canlı yayınla gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi

Mukabele Geleneğinimize Online Devam Ediyoruz!

“Toplu yerlerde yüksek sesle hatim okunurken bilenlerin gözleriyle Kur'an-ı Kerim'i takip etmesi, bilmeyenlerin dinlemesi” anlamına gelen ve 1400 yıldır sürdürülen mukabele geleneğine her ramazan olduğu gibi bu ramazanda YEKDER gönüllüleri yoğun ilgi gösteriyor. Sosyal izolasyon nedeni ile evde geçirilen süre zarfında pek çok eğitimini online gerçekleştiren YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, online çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek ramazan mukabelesine başladı. Aşamalı Seminerler Programı’na (ASP) ara verilerek yapılan mukabele, haftanın her günü 12.00’de okunan cüzün meal mütalaası ile birlikte gerçekleştiriliyor.

Detaylı Bilgi

ONLİNE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Marifet Okulu “Eve Sığar”

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Marifet Okulu programı, Ortaokul ve Lise gruplarıyla eğitimlerine online devam ediyor.

Detaylı Bilgi

EGP Her Zaman Her Yerde!

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), hocaları ve katılımcılarıyla online eğitimlerini sürdürüyor.

Detaylı Bilgi

ADEP Bahar Dönemi Eğitimleri Tamamlandı

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, büyük bir ilgi ve beğeni ile takip edilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) online eğitimlerle Bahar dönemini tamamladı.

Detaylı Bilgi

Minik Öğrencilerimizden Sürpriz Çalışma!

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde eğitimlerine online devam eden Ev Okulu programı, bu hafta ki çalışmasında minik öğrenciler hocalarına sürpriz yaptı. Hatice Esma öğrencimiz, arkadaşlarından istediği fotoğrafları resimlendirerek öğretmeni Ruşen Yavuz'a gönderdi. Yavuz, fotoğrafları resimlerle birleştirip tüm öğrencilerle paylaşarak hatıralaştırdı.

Detaylı Bilgi

MEDYA ÇALIŞMALARIMIZ

Yeni Nesil Bir Gençlik Çalışması: Marifet Okulu

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu Başkanı Kurtuluş Öztürk, "Marifet Okulu" programı özelinde gençliğe ilham olacak meseleler hakkında Genç Dergi ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

Oyun ve Etkinliklerle Evde Kalın!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde ebeveynlerin çocuklarıyla beraber din eğitimi kapsamında neler yapabilecekleri hakkında YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu Üyesi Ruşen Yavuz, dunyabizim.com'a konuştu.

Detaylı Bilgi